Aj taká „rutinná“ činnosť ako fakturácia sa dá robiť

logo efektívnejšie

ONLINE FAKTURÁCIU CEZ SUPERFAKTURA.SK VYUŽÍVA VIAC AKO 86 000 FIRIEM A ŽIVNOSTNÍKOV

Vystavujte faktúry online na pár kliknutí a podnikajte efektívnejšie
🏠 Domov > Účtovníctvo > Online fakturácia

SuperFaktúra je skvelý online fakturačný systém

Ale podnikanie vďaka svojim funkciám zefektívniť aj inak ako len online fakturáciou.

SuperFaktúra vie pokryť celý obchodný proces od cenovej ponuky až po evidenciu úhrad, posielať pravidelné mesačné faktúry, personifikovať faktúry logom a pečiatkou, evidovať náklady, spraviť knihu jázd, evidovať pokladničné bločky, viesť sklad a cenník, posielať SMS upomienky, spracovať online platby odosielať za Vás faktúry poštou a mnoho iného.

Všetko podporuje široká API integráciaprepojenia na eshopy, účtovné systémy, CRM a skladové systémy, konektory, exporty kuriérom, alebo integrácia bankových a platobných systémov. K dispozícii sú samozrejme aj návody k API prepojeniam.

Profesionálne faktúry

Vystavené na pár kliknutí

Skvelá zákaznícka podpora

Dáta pre účtovnícku

Už žiadne posielanie vystavených faktúr účtovníčke.

Vďaka integrácii s účtovným softvérom si vie účtovníčka sama nahrať faktúry do účtovného systému. Čas potrebný na spracovanie účtovníctva sa výrazne skráti a tým si viete potenciálne znížiť mesačný paušál za vedenie účtovníctva.

+

Integrácie a automatizácia

Načo robiť niečo, čo za nás systém spraví sám.

SuperFaktúru dokážete prepojiť napr. s bankou na párovanie platieb, eshopom, účtovným programom alebo kuriérom. Komunikáciu s Vašimi odberateľmi za Vás vyriešia automatizované emaily a SMS.

f

Veľké množstvo funkcií

Vďaka svojej funkcionalite vyhovuje SuperFaktúra viac ako 86 000 používateľom.

Okrem faktúrácie v nej nájdete veľké množstvo funkcií, ktoré zefektívnia Vaše podnikanie.

Cenník SuperFaktúra

V ponuke sú 3 balíky:

  • Základný – 4,99 € / mesiac
  • Štandardný – 9,99 € / mesiac
  • Prémiový – 16,99 € / mesiac

Kompletný prehľad funkcií jednotlivých balíkov nájdete v cenníku

Externá služba

Túto službu poskytuje spoločnosť SuperFaktura, s.r.o.

Na efektívnejšie.sk nájdete interné a externé služby

Špecializujeme sa aj na vyhľadávanie výnimočných spoločností, ktoré vedia zefektívniť podnikanie svojim produktom alebo službou. Tieto spoločnosti odporúčame ako Externé služby.

Kontaktný formulár

Telefonický kontakt

kruhová fotografia Mgr. Martin Jurkovič

Mgr. Martin Jurkovič

Potrebujete sa poradiť?
Zavolajte na +421 903 276 531 a s radosťou Vám poradím.

Ako je možné, že je SuperFaktúra za tak skvelú cenu?

  • Cieľom SuperFaktúry je zefektívňovať podnikanie veľkému množstvu podnikateľov, od malých živnostníkov, až po veľké firmy. Preto je cenová politika nastavená priaznivo pre všetkých
  • Viac ako 86 000 používateľov nemôže byť náhoda

Profesionálna online faktúra od SuperFaktúra.sk

Veľa podnikateľov stále vystavuje svoje faktúry v Exceli alebo Worde. To býva po prvé zdĺhavé, zároveň nemajú istotu, či je faktúra vystavená podľa aktuálnej platnej legislatívy a či obsahuje všetky povinné náležitosti. V rámci užívateľského účtu je možné spravovať fakturáciu pre viacero firiem.

SuperFaktúra ponúka profi online faktúry. Faktúry v SuperFaktúre vyzerajú pekne a profesionálne, je možnosť pridať QR kód, logo a pečiatku alebo podpis. Tiež je možné nastaviť si vlastný formát číslovania faktúr.

Čo všetko SuperFaktúra dokáže?

SuperFaktúra za Vás odošle faktúru emailom alebo poštou

Môžete si vybrať akým druh doručenia faktúry Vám a Vašim klientom viac vyhovuje. Niekomu je lepšie odoslať faktúru emailom, niekto ju chce mať doručenú pekne v obálke.

Pri odosielaní fakútry prostredníctvom emailu je na výber z viacerých možností. Odporúčaným spôsobom je odosielanie cez „vlastné SMTP“, ale je možnosť využiť aj Gmail alebo „Cez Superfaktúru“. Výhodou je aj možnosť vyžiadania potvrdenia o doručení emailu príjemcom. Odosielanie faktúr emailom je zadarmo.

Ak potrebujete odosielať faktúry poštou, využite platenú službu od Superfaktúry Hybridná pošta, vďaka čomu sa oslobodíte od chodenia na poštu. SuperFaktúra za Vás faktúru vytlačí, dá do obálky a zanesie na poštu. Služba funguje tak, že si v SuperFaktúre zakúpite virtuálne známky (už od 1,21 € s DPH za kus).

Pravidelné faktúry sa v SuperFaktúre vystavujú automaticky

Odosielanie pravidelných faktúr s rovnakou sumou Vám ušetrí nielen 5 minút času každý mesiac, ale aj zabezpečí, že na pravidelné vystavenie faktúry nemusíte myslieť. Taktiež nehrozí, že na odoslanie faktúry zabudnete a Vaše peniaze za úhradu Vám prídu neskôr alebo neprídu vôbec. Aj pri pravidelných faktúrach SuperFaktúra ponúka odoslanie faktúr emailom alebo poštou.

Prepojenie eshopu so SuperFaktúrou

Je skvelé, že so SuperFaktúrou je možné prepojiť takmer na akýkoľvek eshop. Vďaka prepojeniu internetového obchodu a SuperFaktúry bude práca s eshopom rýchla a efektívna, čo zabezpečí automatické vystavovanie faktúr SuperFaktúrou. SuperFaktúra má prepojenie s nasledovnými eshopmi: WordPress plugin woocommerce SuperFaktura, Shoptet doplnok SuperFaktura, Sellio, Uniobchod, Shoptec, Sashe.sk, Creativeshop, Smartbase, Prestashop, Opencart. V prípade iného riešenia je dostupná kompletná dokumentácia k API na GitHube.

Faktúry zo SuperFaktúry rýchlo a jednoducho exportujete do rôznych účtovných systémov

Export dát zo SuperFaktúry je jednou z hlavných predností tohto online riešenia. K dispozícii je export do 11 rôznych účtovných systémov a stále pribúdajú ďalšie. Konkrétne SuperFaktúra podporuje Export do PROLUC, Export do OMEGY, Export do POHODY, Export do OBERON, Export do MK-Soft, Export do MRP, Export do Money, Export do Profit365 ale aj Import z iDokladu, Alfa+ a ISDOC.

Export údajov pre kuriérov ušetrí čas pri odosielaní zásielok

Majiteľom internetových obchodov je jasné, že efektivita v odosielaní zásielok je základ ziskovosti internetového obchodu. To si uvedomuje aj SuperFaktúra a preto podporuje export pre kuriérov. Export funguje v SuperFaktúre pre nasledovné kuriérske spoločnosti: ReMax, UPS, DPD, TNT, GLS, GEIS, ale aj Slovenská pošta, Neoship, Zásielkovňa.sk, 123kuriér, PPL, Comgate a DHL.

SuperFaktúra komunikuje aj s CRM a skladovými systémami

Okrem integrácie s eshopmi, účtovnými systémami, bankami a kuriérmi SuperFaktúra ponúka aj integrácie s CRM a skladovými systémami. Konkrétne ide o nasledovné riešenia: Online CRM systém Anabix, Ecommerce riešenie Rocketoo, prepojenie s EasyShopom, Integrácia Dativery, Riešenie isklad + informácie k iSklad. Netreba ale zabúdať, že aj SuperFaktúra ponúka svoje vlastné riešenie skladu.

SuperFaktúra zvládne vystaviť aj iné obchodné dokumenty ako faktúry

Faktúra nie je jediným obchodným dokumentom, ktorý je spätý s obchodným procesom. Je preto skvelé, že SuperFaktúra zvládne vystaviť aj cenovú ponuku, objednávku, zálohovú faktúru, dobropis, dodací list, účtenku alebo daňový doklad k prijatej platbe.

SuperFaktúra zvládne celý proces od cenovej ponuky po faktúru

Funkcionalita cenových ponúk funguje prostredníctvom tzv. stavov. Stavy cenových ponúk sú: Schválené, Čakajú na schválenie, Zamietnuté či Expirované. Z cenovej ponuky sa dá jediným kliknutím vystaviť objednávka, zálohová alebo ostrá faktúru. K správnemu manažovaniu celého procesu prispieva aj funkcionalita konceptov, vďaka ktorým je možné priebežne zaznamenávať dodanie výrobku alebo služby v priebehu mesiaca.

Ľudia zo SuperFaktúry vedia pokryť aj doplnkové služby

SuperFaktúra si uvedomuje, že jej klienti majú aj špeciálne požiadavky a niekedy vyžadujú aj služby na mieru. Pri doplnkových službách je účtovaná sadzba 48 € s DPH za hodinu a je možné využiť napríklad služby importu faktúr a kontaktov v nepodporovanom formáte, importu nákladov a skladových položiek, programátorské poradenstvo pri implementácii API alebo obnovu dát zo zálohy.

Online prehľad o výsledku hospodárenia – výške výnosov/príjmov a nákladov/výdavkov

Podnikatelia občas potrebujú vedieť ako to vyzerá s ich výsledkom hospodárenia. Vtedy väčšina z nich kontaktuje svoju účtovníčku a tá im na vyžiadanie dodá tieto informácie. SuperFaktúra ponúka lepšie riešenie, kde podnikateľ online vidí svoj aktuálny výsledok hospodárenia a predpokladanú daň z príjmu. A nielen to, k dispozícii sú tiež v prehľadných grafoch a číslach:

  • údaje o pohľadávkach a záväzkoch, teda koľko Vy dlžíte svojom dodávateľom a koľko Vám dlžia vaši zákazníci.
  • DPH za aktuálne obdobie, takže viete predpokladať, či budete DPH odvádzať, alebo budete mať nárok na vrátenie DPH
  • Obrat za posledných 12 mesiacov, ktorý si musia strážiť predovšetkým neplatcovia DPH. V prípade prekročenia musia požiadať o registráciu na DPH

Automatické párovanie platieb

Ručné zadávanie úhrad za faktúry vie zabrať veľa času, preto má SuperFaktúra k dispozícii funkcionalitu automatického párovania platieb. Na automatické párovanie platieb za faktúry využíva funkcionalitu bánk (VÚB Banka, Tatra Banka, Slovenská sporiteľňa, FIO, ČSOB, OTP, Prima banka), ktoré umožňujú emailovú notifikáciu o pohybe na účte. V tejto notifikácii sú údaje na spárovanie prevodu s faktúrou a tá sa tak v systéme označí ako uhradená.

Kniha jázd od SuperFaktúry ušetrí veľa času

Ak si ako daňovník uplatňujete výdavky vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok, knihu jázd viesť nemusí. Ak ale daňovník uplatňuje 100% DPH z nákupu pohonných látok, kniha jázd je pre neho povinná. Informuje o tom finančná správa na stránke o spotrebe PHL.

Údaje do knihy jázd dokáže SuperFaktúra čerpať z údajov z faktúr. Využíva pri tom logiku, že ste zákazníka, ktorému ste faktúru vystavili aj navštívili a podľa fakturačnej adresy priradí trasu k danej faktúre. To je skvelé riešenie evidenciu knihu jázd!

Cena za vedenie knihy jázd závisí od množstva kilometrov v balíku. Dostupné sú balíky od 20 000 km pri cene 2,39 € / 1 000 km až po 300 000 km kde vychádza cena evidencie 1,60 € / 1 000 km.

SMS pripomienky úhrad zlepšia cashflow

SMS pripomienky úhrad faktúr od SuperFaktúry je síce platená služba (viď. cenník ostatných služieb), výrazne vie ale prispieť úspešnosti pri zaplatení faktúr. Je to spôsobené jednoduchým faktom, že čítanosť SMS je výrazne vyššia ako čítanosť email. A tiež k tomu prispieva, že ľudia vnímajú SMS v mobile osobnejšie ako email a tak sú náchylnejší zaplatiť.

Platby za faktúry cez platobné brány

Po aktivácii online platieb bude na faktúrach zobrazené tlačidlo „Zaplatiť online“, čo dá zákazníkom možnosť platby online danej faktúry. SuperFaktúra podporuje tri platobné brány, ktoré majú licenciu od NBS. Vďaka úzkej spolupráci s danými platobnými bránami môžu SuperFaktura.sk ponúknuť jej klientom ponúknuť najlepšie podmienky online platieb na slovenskom trhu.

SuperFaktúra podporuje rôzne meny a cudzie jazyky faktúr

V SuperFaktúre viete vystaviť faktúru v eurách, dolároch, forintoch a množstve iných mien (aktuálne 15). Prispôsobiť viete aj jazyk faktúry, aby si príjemca mohol prečítať svoju faktúru vo svojom jazyku. Samozrejmosťou je bezchybné zaokrúhľovanie DPH.

Ak ste ešte nerozhodli, máme pre Vás externé recenzie SuperFaktúry

Snažili sme sa čo najobjektívnejšie napísať o funkcionalite a možnostiach SuperFaktúry. Budeme radi, ak si prečítate aj externé recenzie SuperFaktúry:

Otázky a odpovede k SuperFaktúre

Koľko stojí SuperFaktúra?

SuperFaktúra ponúka rôzne balíky služieb od 4,5 € / mesiac.

Je možné vyskúšať SuperFaktúru zadarmo?

Štandardne je možnosť vyskúšať SuperFaktúru na 30 dní zadarmo, vďaka nám ale môžete vyskúšať SuperFaktúru zadarmo až na 90 dní!

Má SuperFaktúra cenník svojich služieb?

Áno, cenník je dostupný na webstránke SuperFaktura.sk – cenník.

Má SuperFaktúra aplikáciu iOS pre iPhone?

Áno, SuperFaktúru si stiahnete cez Apple Store.

Má SuperFaktúra aplikáciu pre Android telefóny?

Áno, SuperFaktúru si stiahnete cez Google Play.

Ako sa vystavuje faktúra v SuperFaktúre?

Je možné si vyskúšať vystavenie faktúry zadarmo. Po registrácii je ale možné jednoduchšie a automatizované vystavovanie faktúr. Odporúčame tiež príručku na vystavenie faktúry.

Koľko ľudí tvorí team SuperFaktúry?

Team SuperFaktúry tvorí 13 ľudí, čo je zárukou, že sa o Vás SuperFaktúra naozaj postará.

Kedy a na akom čísle je dostupná telefonická podpora SuperFaktúry?

Telefonická podpora SuperFaktúry je dostupná v pracovné dni od 8:00 do 15:00 hod na telefónnom čísle 0948 881 081.

V akom čase je dostupný Online chat SuperFaktúry?

Online chat SuperFaktúry je dostupný v pracovné dni od 8:00 do 15:00.

Má SuperFaktúra Facebook Fan page?

Áno, tu je link na Facebook stránku SuperFaktúry.

Má SuperFaktúra blog, kde sú dostupné užitočné informácie o fakturácii?

Samozrejme, blog SuperFaktúry ponúka šikovné ťahy a užitočné finty vo fakturácii, daniach a podnikaní.

Ako sa registrovať na SuperFaktúra?

Registrácia prebieha na webstránke SuperFaktura.sk – registrácia.

Ako sa prihlásiť do SuperFaktúry?

Prihlásenie prebieha na webstránke SuperFaktura.sk – prihlásenie.

Vie SuperFaktúra odovzdať dáta z faktúr účtovníčke?

Áno, samozrejme.

Vie SuperFaktúra odovzdať dáta kuriérskym spoločnostiam?

Áno, samozrejme.

Je možné prepojenie eshopu so SuperFaktúrou?

Áno, samozrejme.

Vie SuperFaktúra automaticky spárovať platby z bankového účtu?

Áno, samozrejme.

Je SuperFaktúra vhodná pre živnostníkov?

Áno, SuperFaktúra je vhodná pre živnostníkov.

Je SuperFaktúra vhodná pre spoločnosti s.r.o.?

Áno, SuperFaktúra je vhodná pre spoločnosti s.r.o..